Rujan u DV "Morska vila" Nin

rujan7

Mjesec rujan polagano je iza nas. Kao i uvijek, rujan nam je bio mjesec emocija, suza, smjeha, novih početaka i izazova. Nakon početnog perioda prilagodbe djece na novi prostor, okruženje, prijatelje i odgojitelje, krenuli smo s aktivnostima. Svakodnevno smo uz pjesmu i ples stvarali pozitivnu, ugodnu i toplu atmosferu, atmosferu prijateljstva i prihvaćanja, poticali osjećaj privrženosti i pripadnosti, pozitivnu sliku o sebi i prijateljima. Sklopovima aktivnosti “To sam ja”, “Slika o sebi”, “Emocije” poticali razvoj pojma o sebi, prepoznavanja i razumijevanja vlastitih i tuđih emocija, poštivanja vlastitih i tuđih osjećaja te prihvatljivih načina izražavanja emocija i raspoloženja (radost, tuga, briga...). Poticali smo djecu na samostalnost prilikom zadovoljavanja osnovnih potreba za hranom, pićem, svlačenjem, oblačenjem, te brigu o osobnoj higijeni sklopovima aktivnosti “Higijena”, “Moje tijelo”. Krajem mjeseca rujna, stiglo nam je novo godišnje doba, jesen. Početak jeseni obilježeli smo raznovrsnim pjesmicama (Jesenska pjesma, Grožđe, Kruška, jabuka, šljiva, Veliki bratec Ivo) i aktivnostima (“Voće”).

Veselimo se novim aktivnostima koje nas očekuju u listopadu.
Galeriju fotografija pogledajte OVDJE