djecjitjedan11

Kao i svakog prvog punog tjedna u listopadu, u cijeloj Hrvatskoj, pa tako i u našem vrtiću, obilježava se Dječji tjedan, pod sloganom "Ljubav djeci prije svega". Iako tijekom cijele godine brinemo o tome da zadovoljimo sve dječje potrebe, Dječji tjedan je ipak vrijeme posebnog isticanja važnosti i promicanja dječjih prava garantiranih Konvencijom o pravima djeteta, usmjeravanja i približavanja društvene sredine i javnosti prema potrebama, pravima djece i važnosti aktivne participacije djece u lokalnoj zajednici. Mnogobrojnim kreativnim aktivnostima, pričama, razgovorom nastojali smo potaknuti kod djece svijest o pravima, ali i odgovornostima koje imaju, izradili smo "zastavu" našeg vrtića s otiscima dječjih dlanova, kao simbola prijateljstva, ljubavi i tolerancije, izrađivali zastavice, ispisivali poruke i crtali dječja prava, u skupini su nam boravili članovi obitelji, zajedno smo se družili uz pjesmu i ples... Iako nas je vrijeme omelo u nekim planiranim aktivnostima na otvorenom, tjedan je protekao u posebno veselom i slavljeničkom tonu, počastili smo se i tortom, a kao poseban dar ove godine, djeca dječjeg vrtića, ali i sva ostala djeca grada Nina i njegovih gostiju, dobila su najbolji primjer uvažavanja dječjeg prava na igru i druženje, novo suvremeno dječje igralište! Grad Nin počastio nas je mnogobrojnim i suvremenim igralima i spravama koje će zasigurno obogatiti i uljepšati život djeci i omogućiti još kvalitetniji, zabavniji i poticajniji boravak u našem vrtiću.

Galeriju fotografija pogledajte OVDJE.