danijabuka7

Jesen nam je podarila mnogo ukusnog voća, no poznato je da je kraljica voća jabuka, a kao takva ima i svoj dan. Naime 20. listopada obilježava se Svjetski dan jabuka. Tradicija održavanja Dana jabuka započela je još 1990. godine u Londonu, s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta i demonstracije mnogobrojnih sorti koje se uzgajaju. Mi smo joj posvetili čitav protekli tjedan, pa su tako djeca kroz različite aktivnosti upoznavala njezina svojstva, vrste (sorte), okuse, mirise, teksturu, boje. Kroz razne likovne, glazbene, dramske, istraživačke i praktične aktivnosti, u kojima je jabuka bila glavno sredstvo i tema, poticali smo razvoj fine motorike šake i prstiju, sposobnosti kreativnog izražavanja, logičko-matematičke kompetencije, ali i poticali na razmišljanje o važnosti zdrave prehrane i konzumiranja ovog zdravog voća u svakodnevnoj prehrani.

Na sam Dan jabuka, uz pomoć roditelja koji su nam pomogli u sakupljnju različitih vrsta jabuka, djeca su napravila i svoju savijaču. Marljivo su gulila i ribala jabuke te s nadjevom punija kore, a na kraju ukusan kolač i pojela.

Galeriju fotografija možete pogledati OVDJE.